REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nieodpowiedzialni użytkownicy nowego tunelu na S2 (POW) pod Ursynowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nieodpowiedzialni użytkownicy nowego tunelu na S2 (POW) pod Ursynowem [FILM]
Zdecydowana większość z ponad pół miliona kierowców, którzy w ciągu niespełna dwóch tygodni od otwar...
[Wrocław] Wrocławski Dworzec Główny będzie miał własne taksówkiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski Dworzec Główny będzie miał własne taksówki
W kolorze ugier pomarańczowy, ze specjalnym znakiem graficznym dworca i ze zniżką dla klientów kolei...
Kraków: Wystartowała budowa dużego biurowca przy alei Pokojuartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Wystartowała budowa dużego biurowca przy alei Pokoju
Rozpoczęły się prace budowlane przy wznoszeniu kompleksu biurowego Brian Park. Inwestycja składać si...
Autostrada A1 Gdańsk – Toruń pozostanie bezpłatnaartykuł
Pokaż artykuł
Autostrada A1 Gdańsk – Toruń pozostanie bezpłatna
Rada Ministrów przyjęła 19 grudnia 2023 r. na wniosek ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka uchwałę, upoważniającą go do wydania polecenia koncesjonariuszowi autostrady A1 na odcinku Gdańsk-Toruń ws. niepobierania opłat za przejazd samochodów osobowych i motocykli na tym odcinku w 2024 r.
Gmina Wrocław sprzedaje duży, atrakcyjny teren inwestycyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Gmina Wrocław sprzedaje duży, atrakcyjny teren inwestycyjny
Gmina Wrocław przygotowała do sprzedaży kolejny duży, atrakcyjny teren pod inwestycje. Tym razem w południowo-wschodniej części stolicy Dolnego Śląska, przy ulicy Opolskiej na Księże Wielkie, tuż przy granicy miasta i drodze krajowej nr 94 w kierunku Siechnic, Oławy, Opola.
[Wrocław] Tramwaje linii 33 dojadą do Leśnicy? Urzędnicy: nie, ale...artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Tramwaje linii 33 dojadą do Leśnicy? Urzędnicy: nie, ale...
Wrocławscy radni zaapelowali do Rafała Dutkiewicza o przedłużenie linii tramwajowej nr 33 do Leśnicy...
Trwa budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa wielkiego kompleksu biurowego The Park Kraków [ZDJĘCIA]
Przy ulicy Saskiej 25 w Krakowie trwa budowa nowego, wielkiego kompleksu biurowego. Inwestorem The P...
W Krakowie powstaje wielki kompleks biurowy The Park Kraków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje wielki kompleks biurowy The Park Kraków [ZDJĘCIA]
W Krakowie, przy ulicy Saskiej 25 trwa budowa nowego, dużego kompleksu biurowego. Inwestorem The Par...
Będzie kolejny rekord? Tylko w pierwszej połowie roku parki handlowe i centra convenience urosły o ponad 183 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Będzie kolejny rekord? Tylko w pierwszej połowie roku parki handlowe i centra convenience urosły o ponad 183 000 mkw.
Parki handlowe oraz centra codziennych zakupów (tzw. centra convenience) okazały się najbardziej odpornymi formatami handlowymi w czasie pandemii COVID-19. Ten format handlowy w Polsce dynamicznie się rozwija, a parki wiodą prym pod względem przyrostu podaży. W pierwszej połowie 2022 r. deweloperzy oddali 183 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 66% w ramach parków handlowych oraz centrów convenience. Przewiduje się, że na rynku do końca tego roku pojawi się kolejne 341 700 mkw. powierzchni najmu, z czego 53% będą stanowiły parki handlowe. To byłby kolejny rekordowy rok w historii tego sektora pod względem dostarczenia nowej podaży.
Mieszkania w zabudowie szeregowej w Karwianych, ul. Klonowainwestycja
Pokaż inwestycję
Mieszkania w zabudowie szeregowej w Karwianych, ul. Klonowa
Karwiany, Klonowa
Przebudowa dróg w rejonie Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu inwestycja
Pokaż inwestycję
Przebudowa dróg w rejonie Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu
Kraków, Kostaneckiego
[Wrocław] Afrykarium-Oceanariuminwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Afrykarium-Oceanarium
Wrocław, Śródmieście
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznegoartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznego
Samochody autonomiczne to temat, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę na całym świecie. W Katowicach oficjalnie rozpoczęto testy pierwszego autonomicznego busa polskiej produkcji. Pojazd BB-1 tworzy firma Blees z Gliwic, a wyposażony on będzie m.in. autonomię 4-tego poziomu SAE umożliwiającą samodzielną jazdę na zdefiniowanych trasach, wykrywanie przeszkód i innych użytkowników ruchu a na pokładzie pojazdu zamontowane są radary i kamery. Wśród obszarów, na których projektanci pojazdu koncentrują swoją uwagę, jest również sfera cyberbezpieczeństwa. Takie podejście w ocenie ekspertów jest w pełni uzasadnione.
[Aglomeracja Wrocławska] Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AGartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Podwrocławska fabryka LG Chem będzie głównym dostawcą baterii do e-aut koncernu Volkswagen AG
Niemiecki koncern Volkswagen podpisał umowę z koreańskim LG Chem na dostarczanie baterii do elektryc...
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]
Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat. Teren dawnej fabryki Perun przy ul. Grochowskiej 301/305, miejsce o ponad stuletniej historii przemysłowej, ma szansę zyskać nowe życie jako wielofunkcyjny kwartał mieszkaniowy. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia WWAA, która proponuje projekt wpisujący się w aktualny nurt przekształcania postindustrialnych przestrzeni w strukturę współczesnej Warszawy.
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?
Co dalej z ewentualną realizacją kolejnej wielkiej inwestycji z branży elektromobilności w Polsce? Niemiecki gigant motoryzacyjny – Grupa Volkswagen planuje budowę nowej, wielkiej fabryki baterii do aut elektrycznych. W październiku 2022 roku roku zaczęły pojawiać spekulacje na temat jej lokalizacji, ponieważ koncern zapowiedział, że w ciągu pierwszego półrocza 2023 roku ustali miejsce, w którym powstanie zakład w Europie Wschodniej. Wśród nich była Polska i potencjalne dwie lokalizacje na Dolnym Śląsku, w Głogowie i Jaworze.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiem
Z początkiem lipca polska firma SaMASZ otworzyła nową halę magazynowo-laserową o powierzchni 4 tys. mkw. Inwestycja kosztowała 11 mln zł, zaś nowoczesne wyposażenie służące automatyzacji procesów obróbki stali – 51 mln zł. Równolegle ze zwiększaniem mocy produkcyjnych w SaMASZ trwa transformacja cyfrowa.
REKLAMA